Tłumacz przysięgły Poznań

Prezentujemy usługi tłumaczenia przysięgłego (tłumaczenia uwierzytelnionego), które oferujemy mieszkańcom Poznania. Naszym tłumaczem przysięgłym jest Wanda Konior – dyplomowany tłumacz przysięgły języka ukraińskiego i rosyjskiego nr TP/31/12.

Wanda Konior ma wiele lat doświadczenia zawodowego w wykonywaniu zarówno tłumaczeń pisemnych, jak i ustnych. Ponadto jest absolwentką Szkoły Prawa Ukraińskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła też Studia Podyplomowe „Doradztwo Podatkowe” w Katedrze Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nie tylko wykonuje tłumaczenia, ale udziela też informacji na temat legalizacji pobytu, wniosku o kartę pobytu cudzoziemca, zezwoleń na pobyt czasowy itp.

Warto wiedzieć, że zawód tłumacza przysięgłego jest regulowany ustawą, a kandydat musi zdać egzamin i uzyskać wpis na listę tłumaczy przysięgłych. Nie każda osoba znająca język ukraiński lub rosyjski (oraz polski) może więc wykonać tłumaczenie przysięgłe.

Tłumaczenia Poznań – opis oferty

Poniżej bardziej szczegółowo opisujemy naszą ofertę. Jeśli szukasz w Poznaniu tłumaczenia z języka ukraińskiego lub rosyjskiego, zachęcamy cię do zapoznania się z nią.

Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Poznań

Wykonujemy tłumaczenia przysięgłe z języka ukraińskiego na polski i z języka polskiego na ukraiński ustne oraz pisemne, w tym tłumaczenia dokumentów różnego typu, wymaganych między innymi przez urzędy. Są to na przykład tłumaczenia dokumentów niezbędnych do zawarcie związku małżeńskiego, do dochodzenia swoich praw w sądzie czy do załatwienia takich formalności jak wymiana prawa jazdy.

Nasz tłumacz przysięgły języka ukraińskiego ma bogate portfolio, jeśli chodzi o tłumaczenia. Znajdują się w nim tłumaczenia z języka ukraińskiego aktów urodzeń i małżeństw, świadectw ukończenia szkół, dyplomów, a także tłumaczenia dokumentów medycznych czy dokumentów samochodowych, na przykład praw jazdy.

Tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Poznań

Także jeśli chodzi o język rosyjski, wykonujemy tłumaczenia ustne oraz pisemne. Można nam zlecić między innymi tłumaczenie dyplomów i świadectw maturalnych z Federacji Rosyjskiej, aktów małżeństw i urodzeń, dokumentów samochodowych, dokumentów medycznych, a także wszelkich innych, których potrzebują obywatele rosyjscy chcący załatwić sprawę urzędową w Polsce. 

Tłumaczenia ustne Poznań

Kiedy tłumaczenie ustne musi być wykonane przez tłumacza przysięgłego? W codziennych sytuacjach nie jest on potrzebny, ale czasami obywatele rosyjscy muszą złożyć zeznania. Dotyczy to sądów, trybunałów administracyjnych i wszelkich innych urzędów, w których może toczyć się postępowanie prawne. W takich okolicznościach tłumaczenie z rosyjskiego nie jest wystarczające, konieczne jest tłumaczenie przysięgłe, czyli tłumaczenie uwierzytelnione – wykonywane przez tłumacza przysięgłego. Oczywiście dotyczy to tylko tych sytuacji, w których obywatel rosyjski nie włada językiem polskim.

Tłumaczenie dokumentów Poznań

O tłumaczeniach dokumentów już wspominaliśmy, ale ponieważ jest to bardzo ważny zakres naszej działalności, przedstawiamy dodatkowe bardzo szczegółowe opisanie oferty. Nasz tłumacz przysięgły wykonuje tłumaczenia różnego typu dokumentów z języka ukraińskiego i rosyjskiego. Są to między innymi akty urodzeń, akty małżeństw, dyplomy i świadectwa ukończenia szkół, dokumenty medyczne, a także tłumaczenie dokumentów samochodowych, książeczek pracy, zaświadczeń o niekaralności, upoważnień itp. Przykładowe dokumenty, których tłumaczenia wykonujemy, można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Tłumaczenia wykonywane są nie tylko z języka ukraińskiego i z języka rosyjskiego na język polski, ale także tłumaczenia ukraińsko-rosyjskie.

Nasze główne biuro nie znajduje się w Poznaniu, dlatego tłumaczenia pisemne dostarczamy kurierem – do rąk własnych w ciągu 72 godzin. Każdy dokument jest podbity odpowiednią pieczątką i ma urzędową moc prawną. Możliwa jest płatność dopiero przy odbiorze.

Tłumaczenia przysięgłe Poznań – skontaktuj się z nami

Szukasz tłumacza przysięgłego, który wykona dla ciebie tłumaczenie uwierzytelnione? Właśnie znalazłeś! Wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Możesz nas odwiedzić w naszym punkcie informacyjnym w Poznaniu przy ul. Sielskiej 17a albo zrobić to bez wychodzenia z domu (niezależnie od tego, czy mieszkasz w Poznaniu, czy w jego okolicach) – wystarczy, że użyjesz:

  • narzędzi i komunikatorów (np. Viber, WhatsApp, Messenger), 
  • e-maila: polska@tlumaczalnia.pl,
  • formularza kontaktowego:

    kolejny załącznik

    Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest WWW.TLUMACZALNIA.PL z siedzibą w 32-500 Chrzanów ul.Pogorska 11a. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych ze współpracą i komunikacją pomiędzy Administratorem a Panią/Panem. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępniane wyłącznie podmiotom współpracującym z Administratorem w celu realizowania współpracy i komunikacji z Panią/Panem. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne jednak brak ich podania uniemożliwi współpracę i komunikację z Administratorem.